Çiçek

Beyaz Orkide

Filtrele

Beyaz Orkide

Zarafet ve çiçekten aynı anda bahsedildiğinde akıllara hemen orkideler gelir. Geçmişten bugüne, ihtişam ve gücü simgeleyen orkideler, yalnızca görünüşüyle değil aynı zamanda hoş kokularıyla da çevresindekileri etkiler. Beyaz orkide, diğer çiçeklere ve diğer orkide renklerine kıyasla özel günlerde en çok tercih edilen çiçektir. İyi dileklerinizi sunmak ya da herhangi bir anda sevdiklerinizin yüzüne gülümseme kondurmak için tercihinizi orkidelerden yana kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sevgilinize alacağınız orkide, saf ve sonsuz sevgiyi temsil eder. Beyaz orkide siparişi vererek yalnızca sevdiklerinizi değil, kendinizi de mutlu edebilirsiniz. Evde olduğu gibi ofiste de rahatça bakabileceğiniz orkideler, ortamdaki tüm havayı değiştirerek herkesin ilgisini çekecek. Tek dal orkideden çoklu aranjmanlara kadar tüm seçenekler, sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmeye hazır.

Beyaz Orkide Neden Daha Çok Tercih Edilir?

Orkide türlerinin sayısı 25 bini aşmasına rağmen beyaz orkideler her zaman ilk sırada tercih edilir. Birçok çiçek sadece dekor amaçlı olarak kullanılsa da orkideler dekorasyon sınırlarının dışına çıkıp evin tüm odalarını kokusuyla ve görüntüsüyle bambaşka bir hale getirir. Tarihten bu yana vazgeçilmez çiçeklerden biri olan beyaz orkideler, sevginin sonsuzluğunu anlatmasıyla aşk ve sevgi içeren tüm özel günlere ve kutlamalara büyük anlam katar. Dürüstlüğün, umudun ve canlılığın en güzel sembollerinden biri olarak içten ve samimi bir sevginin en önemli anahtarları arasındadır.

Tarihten Günümüze Beyaz Orkideler

Birçok bitki ve canlı türünde olduğu gibi Antik Yunanca kökenli bir adı olan orkide, mitolojik anlamda ölen bir perinin öldükten sonra çiçek olarak dünyaya dönen oğlunu simgeler. Aynı zamanda dayanıklılığı da sembolize ettiği için aşkın ve sevginin sürekliliğini hissettirmek için de zarif ve anlamlı bir yöntemdir. Çin kültüründe de yeri olan beyaz orkide, Uzak Doğu'da sevginin yanı sıra erdemli ve saygın insanları temsil eder. Tarihin her noktasında birçok mozaikte, resimde ve çizimde yer bulan beyaz orkideler, birçok kralın ve imparatorun sarayında da kendine yer bulmuştur.

Sizleri mutlu etmek için büyük bir özveriyle çalışan 444Çiçek, en güzel orkideleri sizin için bir sayfada topladı. Mutluluk hiç bu kadar yakın olmamıştı.