Çiçek

Çiçek Buketleri

Filtrele
Temizle

Filtrele

Bir Buket Çiçek..

Birine çiçek vermek denilince; elde bir demet çiçek hayali canlanır hemen zihinde. Çok eski zamanlardan beri birine bir buket çiçek vermek zarif bir jest, özür dilemenin en ince hali veya geçmiş olsun dileklerinin tamamlayıcısı gibidir.

Özellikle sevgiliyle buluşmalar için bir demet çiçek nezaketin ve karşınızdaki insana saygınızın en güzel ifadesidir. Aranızdaki ilişkiyi en özgün şekilde ifade eden anlamlı birkaç güzel söz ile birlikte verilen bir buket çiçeğin mutlu edemeyeceği bir kadın yoktur. Çünkü kadınların ruhu da "kadınlar çiçektir" sözünü onaylar şekilde çiçeklerin ki kadar zariftir.

Buketlerin Anlamları

Her çiçeğin ayrı bir anlamı olduğu gibi buket çiçeklerin anlamı da kullanılan çiçek türüne göre farklı anlamlar ifade edebilir. Özellikle hislerini sözsüz ifade etmek amaçlı çiçek göndermek istiyorsanız aşağıdaki başlıklara bir göz atmanızda fayda var;

#1 GÜL BUKETİ
Gül anlam olarak romantizm, aşk, tutku gibi anlamları ifade etse de, bir buket gül bu anlamı biraz daha yumuşatır. Güzel duygular beslediğiniz birine karşı hiç sebepsiz hoş bir jest yapmak istiyorsanız, ikiniz arasındaki özel bir an'ı anımsadığınızı ifade etmek için veya sevgilinizle rutin buluşmalarınızdan biri için seçiminiz gül buketi olabilir.

#2 PAPATYA BUKETİ
Sadeliğin, saflığın timsali papatya buketleri birçok durumda alınabilecek çiçeklerdir. Arkadaşınızın doğum gününü kutlamak, yakınlarınızın yeni işini tebrik etmek veya papatyaya özel olarak düşkün sevdiğiniz için buluşmalarınızda alabileceğiniz çiçek kuşkusuz papatya buketi olacaktır.

#3 KARIŞIK BUKETLER
Özel bir misafiye hediye, yeni mekan açılışını tebrik etmek, geçmiş olsun demek için tek bir tür çiçek biraz sönük kalabilir. Bu gibi durumlarda karışık(uyumlu) çiçeklerle hazırlanmış güzel bir demet çiçek aranjmanı en doğru seçim olacaktır.

İlk Buluşma İçin Hangi Buket?

İlk randevu için çiçek seçimi erkekler için en stresli süreçlerden biridir. Fazla romantik, fazla absürd veya fazla renkli algılanmaktan çekinir erkekler. Bu yüzden biraz feminen bir hediye olarak algılanan çiçek seçiminde zorlanırlar. İlk buluşma için bir pot kırmamak için çaba sarfetmek işleri daha da zorlaştırabilir. Nasıl ki ilk buluşma da olabildiğince doğal görünmek her zaman artı puan kazandırırsa seçeceğiniz çiçek için de içinizden gelen, size hoş görünen, miktar olarak abartıya kaçmayan bir çiçek buketi en doğru seçim olacaktır.

Birbirinden renkli ve mutluluk garantili Çiçek Buketleri sizi bekliyor. Şimdi online sipariş verebilirsiniz