Çiçek

Doğum Günü Çiçekleri

Filtrele
Temizle

Filtrele

Doğum Günü Çiçek Siparişi

Doğum günü hediyesiz olmaz. Özellikle çiçeksiz hiç olmaz. Sevdiklerinizi en özel günlerinden biri olan doğum gününde mutlu etmek için Doğum Günü Çiçekleri kategorisinde birbirinden güzel çiçekler sizi bekliyor.

Yaş günü kutlamaları için en zarif hediyesi nedir diye sorarsanız, kuşkusuz cevap şık bir çiçek sepeti olacaktır. Rengarenk mevsim çiçekleri ile hazırlanmış çiçek aranjmanları sevdiklerinizin yeni yaşının mutluluğunu içten ve samimi duygularınızla paylaşabilmenize, mutluluklarına ortak olmanıza imkan sağlayacaktır. 

Sevdiklerimizle birlikte geçirdiğimiz her gün özel ve anlamlıdır. Ancak bazı günler vardır ki diğer hiçbir özel güne benzemez. Sevdiğimizin de içine dahil olduğu bir gruba değil yalnızca ona ithaf edilmiştir. Onun hayata gözlerini açtığı gün, diğer tüm günlerden daha tutkulu kutlanmayı hak der.

Sevdiklerimizi mutlu etmek için birçok özel gün vardır ancak doğum günü bu günler arasında en özelidir. Çünkü diğer günlerin aksine bu güzel gün yılda sadece bir defa kutlanan ve yalnızca ona özel olan bir gündür. Onun hayata geldiği, dünyanın sizin için biraz daha anlamlı olduğu gündür.

Annemiz, babamız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, sevgilimiz veya eşimiz, bugün onları ne kadar sevdiğimizi ispat edeceğimiz gündür. Doğum günü için hediye alma adeti diğer toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de yaygındır. Bu özel günde sevdiklerimize en mutlu edecek hediyeyi vermek isteriz.

Bir buket çiçeğin gülümsetemeyeceği yüz yoktur. Bu sebeple sevdiklerinize onları çok mutlu edecek bir sürpriz yapabilir ve duygularınızı en içten şekilde yansıtacak bir doğum günü çiçeği gönderebilirsiniz. Söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi bir çırpıda söyleyebilecek olan, renkleri ile, mis kokuları ile adeta görsel bir şölen olan çiçekler, yeri geldiğinde romantik yeri geldiğinde ise sevgi veya saygı dolu bir mesaj iletebilirler.

Doğum günü çiçeği seçerken nelere dikkat edilmelidir?

#1 Seçtiğiniz doğum günü çiçeği, göndereceğiniz kişinin favori çiçeği olursa mutlu etme oranı artacaktır. En sevdiği çiçek papatya olan birine hediye edeceğiniz buket papatya onu günün en mutlusu yapacak, onu bu kadar iyi tanıdığınız için de kalbinde size çok anlamlı bir yer açacaktır.

#2 Sevgilinize veya eşinize göndereceğiniz doğum günü çiçekleri biraz daha romantik olabilirken, iş arkadaşlarınıza göndereceğiniz çiçekleri biraz daha resmi bir çiçek seçimi ile değerlendirebilirsiniz. Yani arkadaşlarınıza orkide göndermeyi tercih ediyorsanız sevgilinize kalpli balonlar ile süslenmiş bir orkide göndermeyi tercih edebilirsiniz.

#3 Canlı çiçek, salon veya saksı çiçeği, vazo çiçeği tercihini göndereceğiniz ortama göre ayarlayabilirsiniz. Ev ve iş yerlerine uygun saksı çiçekleri orkideler iken; güller, lilyumlar, papatyalar ve gerberalar da sıklıkla tercih edilen vazo çiçeklerindendir. Ayrıca çeşitli çiçek sepeti aranjmanlarını da ev ve iş yerlerine güvenle gönderebilirsiniz.

#4 Erkeğe de doğum gününde çiçek gönderilir. Erkeklere doğum günü çiçeği gönderirken en çok tercih edilen çiçekler bonsailerdir. Bunun haricinde saksı çiçekleri de çok tercih edilenlerdendir.

#5 Çiçeğinize mutlaka sevginizi ifade eden bir not yazın.Bu küçük kağıt parçası yıllarca saklanacak ve sevdiklerinizi baktıkça mutlu edecek bir detaydır.

En çok tercih edilen doğum günü çiçeği aranjmanları

444Çiçek sizlere her bütçeye ve zevke uygun çiçek seçenekleri sunar. Doğum günü kategorisinde en çok tercih edilen saksı çiçeği orkidelerdir. Beyaz phalaenopsis orkide ve barış çiçeği spathiphyllum, en çok satın alınan saksı çiçekleri iken lilyum ve kırmızı güller ile hazırlanmış vazo aranjmanları da sık tercih edilenler arasındadır. Doğum gününe çiçek sepeti göndermek istediğiniz sevdikleriniz için de farklı çiçeklerle tasarlanmış çeşitli çiçek aranjmanları bulunmakta, birbirinden renkli ve neşeli yan aksesuarlar ile seçtiğiniz çiçek aranjmanları çeşitlenebilmektedir.

Doğum günü çiçek mesajları

Doğum günü için çiçek gönderirken en önemli detaylardan birinin doğum günü için çiçek notları olduğunu belirtmiştik. Sizin için önerebileceğimiz çiçek mesajlarını şu şekilde derledik;

Hayatıma anlam katan gül yüzlü sevgilim. Sen gül ki dünya böylesine gül koksun diye, sana senden güzel olamayan bu gülleri gönderiyorum. İyi ki doğmuşsun; iyi ki benim olmuşsun…

Annelerin en güzeline, en az onun kadar güzel çiçekler… Varlığına binlerce şükür, iyi ki doğdun güzel annem. Birlikte nice güzel yaşlara.

Bugün dünyanın daha güzel olmasını sağlayan bir güzellik doğmuş, iyi ki doğmuş.

Yeni yaşın hayata dair beklediğin tüm güzellikleri sana getirsin, yüzünü güldürsün. İyi ki doğdun.

Daha fazlası için Doğum Günü Mesajları, Sevgiliye Güzel Sözler ve Aşk Sözleri sayfalarımızdaki mesaj örneklerinden faydalanabilirsiniz..