Çiçek

Orkide

Filtrele
Temizle

Filtrele

Orkide Çiçeği

Orkidelerin anlamı güller gibi rengine göre farklılık gösterir. En çok tercih edilen orkide rengleri arasında şüphesiz ki beyaz ve mor geliyor. Beyaz orkide anlamı nedir derseniz; saflık, zarafet ve masumiyet. Mor orkide farklı tondaki rengiyle eşsizliği ifade ederken sarı orkideler ise sıcaklığı ve samimiyeti gösterir. Özellikle son yılların popüler çiçeklerinden olan orkidelerin bakımı da diğer çiçeklere kıyasla biraz daha zahmetlidir çünkü orkideler ilgi isterler. Doğru bir bakımla güzelliklerine güzellik katarken bulundukları ortamı da güzelleştirirler..

Şık ve asil duruşuyla zarafetin simgesi olan rengârenk orkide çiçekleri ile yaşam alanlarınıza enerji getirin! Geçmiş olsun dileklerinden masum bir aşk itirafına kadar pek çok farklı duygunun dile getirilmesinde kullanılan orkide çeşitleri, sahip oldukları renge göre farklı anlamlar taşır. Beyaz orkide masumiyetin ve zarafetin, mor orkide gücün ve asaletin, fuşya orkide saf sevginin ve sevimliliğin simgesidir. 444Çiçek orkide çiçeğini dilerseniz yaşam alanlarında şık bir dokunuş, dilerseniz sevdiklerinize eşsiz bir hediye sunmak için kullanabilirsiniz.

Özel Günler İçin Özel Orkide Çeşitleri

Farklı renkleri, ince ve zarif yapısıyla yaşam alanlarına asil bir şıklık kazandıran orkideler, özel günlerde en çok tercih edilen çiçek çeşitleri arasında yerini alır. Yılda birkaç kez açabilen orkide, tüm dikkatleri üzerine çeken eşsiz görüntüsü ve muhteşem kokusu ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz şık bir hediye fikridir. Özellikle hayatınızdaki özel kişi için zarif bir seçim olan beyaz orkide ile aşkınızı itiraf edebilir, sevginizin samimiyeti ve gerçekliğini gözler önüne serebilirsiniz. Sevgililer Günü ve doğum günü için muhteşem bir seçenek olan beyaz orkide ile ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.

Gösterişli ve Etkili Bir Hediye

Dostlarınıza değer verdiğinizi göstermenin en keyifli yollarından biri olan orkideler ile arkadaşlığınızı pekiştirebilirsiniz. Salon ve oturma odaları için de şık bir dekor görevi üstlenen orkide çeşitleri samimi duruşları ile yaşam alanlarına sıcak ve anlamlı bir hava katar. Gösterişli bir hediye göndermek istiyorsanız fuşya orkideleri seçebilirsiniz. Sevimli rengi ve enfes kokusu ile özellikle yeni çiftler için ideal bir seçenek olan fuşya orkide, aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Fuşya orkide aşkınızı itiraf etmek için de etkili bir hediye olabilir. Göz alıcı renkleri  ile en saf duyguların ifadesi olarak kabul edilen orkideler, nadir bulunan bir tür olması nedeniyle hediye sahibinin kendini daha değerli hissetmesini sağlayabilir.

Asaletin Simgesi Orkide Çiçeği

Baktıkça insana keyif veren, hem ev hem de ofis ortamları için eşsiz bir aksesuar olan orkide, salepgiller familyasına ait bir çiçektir. Ünlü Maraş dondurmasında kullanılan salebin kaynağı da orkide çiçeğinin bir çeşididir. Uzun gövdesi nedeniyle zarif bir görünüme sahip olan çiçek, asaletin simgesi olarak kabul edilir. Özellikle mor orkide, tarih boyunca asilzadelerin rengi olan mor sayesinde gücün ve görkemin de göstergesidir. İş tebriği için ideal bir seçim olan mor orkide ile hediye sahibine başarı dileklerinizi iletebilirsiniz. Kendine özgü asil havası ile yaşam alanlarına yerleşen ve ruh halini iyileştirici etkiye sahip olan orkide çeşitleri huzurda artış sağlar.

Yaşam Alanlarına Zarif Bir Dokunuş

Eski Yunan kültüründe bereketin, Azteklerde ise gücün simgesi olarak kabul edilen orkide, sahip olduğu renge göre zenginliği, saf aşkı ve asaleti işaret eder. Farklı anlamları sayesinde dilerseniz annenize, dilerseniz arkadaşınıza, dilerseniz de sevgilinize gönderebilir, hatta iş yeri açılışları için de orkideyi seçebilirsiniz. Yeni doğum yapmış bir arkadaşınız için eşsiz bir doğum hediyesi olan orkide, aynı zamanda kaza veya hastalık geçirmiş bir yakınınız için de zarif bir geçmiş olsun dileği olabilir. Evinizde salon veya oturma odasında değerlendirebileceğiniz bu çiçek, iş yeri ve ofis kullanımı için de ideal bir seçenektir. Yer aldığı ortama egzotik ve havalı bir görünüm kazandıran orkide çeşitleri, yaşam alanlarına modern ve şık bir hava getirir.

İster evinizi, ister ofisinizi anlamlandırmak; isterseniz de sevdiklerinize şık bir hediye göndermek için orkide çeşitlerini değerlendirebilir, yaşam alanlarınızda şık ve büyüleyici dokunuşlar yaratabilirsiniz. Mini orkide, mor ya da beyaz orkideler ile gücü ve asaleti sevdiklerinizle paylaşmak için 444Çiçek orkide siparişlerinizi uygun fiyatlarla hemen verebilirsiniz.