444Çiçek

Orkide

Filtrele
Temizle

Filtrele

Orkide Siparişi

Orkidelerin anlamı güller gibi rengine göre farklılık gösterir. En çok tercih edilen orkide rengleri arasında şüphesiz ki beyaz ve mor geliyor. Beyaz orkide anlamı nedir derseniz; saflık, zarafet ve masumiyet. Mor orkide farklı tondaki rengiyle eşsizliği ifade ederken sarı orkideler ise sıcaklığı ve samimiyeti gösterir. Özellikle son yılların popüler çiçeklerinden olan orkidelerin bakımı da diğer çiçeklere kıyasla biraz daha zahmetlidir çünkü orkideler ilgi isterler. Doğru bir bakımla güzelliklerine güzellik katarken bulundukları ortamı da güzelleştirirler..

Orkide Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

#1 Orkide Saksısı: Orkide gün ışığından yararlanabilmek için köklerini kullanır. Bu yüzden saksısının şeffaf olması sağlıklı gelişimi için faydalı bir ayrıntıdır.
#2 Orkide Sulama: Suyu çok seven çiçekgillerdendir orkideler. Rengi farketmeksizin her türü suya düşkündür. Çok aşırıya kaçılmadıkça su sebebiyle çürütülmesi zordur. Bazı çiçekçiler saksısını su dolu kabın içine koyup 5-10 dk'lık bekletilmesi suretiyle sulanması tavsiye eder. Mevsime göre suyun içerisinden aşırı bekletilmediği sürece doğru bir sulama yöntemidir.
#3 Keiki: Orkidenin üremesini sağlayan uç kısımdaki küçük filizler keiki olarak adlandırılır. Zor şartlar altında kaldığında hayatta kalabilmek için orkide kendi kendine keiki üretimi yapabilmektedir. Yeterince uzadığında 2 yaprak - 2 kök olacak şekilde keikileri ayırarak orkideyi çoğaltma yoluna gidebilirsiniz.
#4 Taşan Kökler: Orkide gelişimi için su dışında gereken birçok şeyi de kökleri aracılığıyla alan bir çiçektir. Bu yüzden kökleri genelde saksı dışına taşar. Görselliği bozduğu gerekçesiyle bu köklerin kesilmesi kesinlikle yanlıştır. Sağlıklı gelişebilmesi ve çiçeklerini açabilmesi için köklerine kesinlikle müdahele edilmemelidir.
#5 Dal Kırılması: Zarif ve narin bir çiçek olduğu için bazen dış etkenlerden dolayı dallarının kırılması sık rastlanan bir durumdur. Dalı kırıldığında aşağıdan 3 boğum sayarak, 3.boğumun birkaç cm üzerinden dezenfekte edilmiş bir maket bıçağıyla 45derece açıyla kesip, kesilen yerin üzerini folyo kaplarsanız, enfeksiyon kapmadan kendi kendini onarmasına fırsat vermiş olursunuz.

Sizin için özel insanlara "özel bir anda" verebileceğiniz en güzel çiçek tercihlerinden biri olan orkideleri şimdi 444Çiçek'te! Kampanya dahilinde orkide fiyatlarında indirimlileri değerlendirip şimdi online satın alabilirsiniz.