Çiçek

Papatya / Gerbera

Filtrele
Temizle

Filtrele

Papatya Çiçeği

Kır çiçekleri veya mevsim çiçekleri denildiğinde ilk akla gelen çiçek türlerinden olan papatyaları tazehaliyle sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Papatya familyasının iri çiçekli türü olan gerberalarla hazırlanan aranjmanları da 444Çiçek üzerinden uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Gösterişten uzak mizacı, hiç ummadığımız anlarda karşımıza çıkması papatya çiçeğini kendimize en yakın hissettiğimiz bitkilerden biri yapar. Adına filmler, şarkılar yapılmış olması bu sade güzelliğe sahip çiçeğin ne kadar sevildiğini doğruluyor aslında. Farkında olmasakta aslında çok fazla iç içe büyüdüğümüz bir çiçektir. Çocukluğumuzun eğlencesi olan "seviyor-sevmiyor" papatya falının baş aktörüdür. Havalar ısındığında dağda, bayırda, piknikte gördüğümüzde baharın gelişini müjdelediğini anlarız. Soğuk kış günlerinde papatya çayıyla içimiz ısınır. Birkaç tanesini bir araya getirip mis kokulu bir papatya buketi ile sevdiklerimizin gönlünü alırız. Hayatımıza bu kadar dokunduğu için çok sevilen bir çiçektir belki de..

Papatyanın Anlamı

Tahmin edileceği üzere saf sevgiyi - saf güzelliği ifade eder papatya çiçekleri. Romantik güller dışında bir buket papatya sevgiliye verilebilecek en güzel çiçeklerden biridir. Sevginin en saf halini papatyadan daha kolay ifade edebilen bir hediye yoktur heralde. Her durumda sebepsiz mutlu edebilme özelliğiyle, bulunduğu her ortamın havasını değiştirir.

Papatya Çeşitleri

Halk arasında bilinen 3 türü vardır. 

#1 Kır Papatyası

#2 Biçme Papatya

#3 Gerbera

Sarı papatya olarak bildiğimiz (yaprakları beyaz olan) kır papatyası adıyla da telaffuz edilir. Bir boy büyüğü biçme papatya olarak adlandırılır. Şekil itibariyle aynı olsa da kır papatyasına göre başı biraz daha büyüktür. Alman papatyası diğer adıyla Gerbera ise en büyük ebatlarda olanıdır. İhtişamlı görüntüsü sebebiyle sıklıkla süs çiçeği olarak kullanılır. Papatya temalı birçok çiçek aranjmanında gerberalar da güzellikleriyle kendisine yer bulur.

444Çiçek'te taze, mis kokulu papatyalar ve gerberalar ile hazırlanmış aranjmanları uygun fiyatlarla online satın alarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.