Çiçek

Saksı Çiçekleri

Filtrele
Temizle

Filtrele

Saksı Çiçekleri

"Ev çiçeği" olarak bilinen iç mekan bitkileri yaşadığımız alanları güzelleştirdiği gibi, yeşilliği ve canlılıklarıyla bizim de stres - sıkıntı gibi hastalıklardan bir nebze olsun uzaklaşmamıza katkı sağlar. Özellikle herşeyin mekanikleştiği, yaşam alanlarımızın olabildiğine betonarme yapılara döndüğü bir dünyada bazen bir avuç toprak içindeki yeşillik kendimizi hiç sebepsiz iyi hissetmemizi sağlayabiliyor.

Salon çiçekleri çeşitlerine göz atarken koyacağınız ortamı da göz önüne alarak seçim yapmanız uzun yıllar yaşamını sürdürebilmesi, sizi veya sevdiklerinizi aynı süre boyunca mutlu edebilmesi anlamına gelecektir. Özellikle bakımı için ayırabileceğiniz zamana göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Örneğin bonsai, orkide gibi özel ilgi isteyen türler sağlıklı kalabilmesi için diğer ev çiçeği türlerine göre daha fazla uğraş gerektirir.

Hediye veya sevdiğiniz bir yakınınıza doğum günü, kutlama veya geçmiş olsun amaçlı alacaksanız ev çiçekleri ve balkon çiçeklerinin listediğimiz aşağıdaki listeyi okuyarak karar verebilirsiniz.

En Güzel Saksı Çiçekleri

Ev çiçekleri olarak bilinen ve iç mekanlarda sıkça rastladığımız 8 saksı çiçeğinin özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

#1 Barış Çiçeği
Spatifilyum olarak da bilinir. İri beyaz çiçekleri ve yeşil yapraklarıyla gösterişli bir saksı çiçeğidir. Suyu çok sever. Dalları narindir, fakat yetiştirmesi kolay bir bitkidir. İlkbahar ve sonbaharda çiçek açar. Havayı temizleyen bir bitki olduğu için iç mekan bitkisi olarak yaygın kullanılan bir türdür.

#2 Difenbahya Çiçeği
Her türlü toprak tipinde yetişebilen, hızlı büyüyen ve sürekli yaprak yenileyen bir çiçektir. Ofis, işyeri ve evlerde sıkça yetiştirilen bir saksı çiçeğidir. İri bir bitki olması sebebiyle toprağındaki faydalı mineralleri çabuk tüketebilir, vitamin takviyesi ve toprak değişimleriyle çok gösterişli bir bitki haline gelebilir.

#3 Yucca Çiçeği
Görünüm olarak ağaçımsı bitki olarak nitelendirilen bir türdür. Oldukça gösterişlidir ve uzun yıllar yaşabilir. Hava akımı olan yerleri pek sevmez. Hemen hemen her ortama uyum sağlayabilir.

#4 Bonsai Çiçeği
Japon çiçek sanatının en bilinen türüdür. Adına kitaplar yazılan ve yarışmalar yapılan popüler bir çiçektir. Küçük bir ağaç görünümünde olsa da oldukça narindir. Bakımı ilgi ve tecrübe isteyen bir çiçek türüdür.

#5 Kalanşo Çiçeği
Pembe ve kırmızı tonlardaki çiçekleriyle yaygın bir ev çiçeği çeşididir. Hızlı gelişen bir çiçek değildir ve boyları genellikle kısadır. Parlak çiçekleriyle sebebiyle yapay çiçeğe benzetilen eşsiz bir türdür.

#6 Antoryum Çiçeği
Sabah güneşini, nemli ve havadar ortamları seven rahatına düşkü bir saksı çiçeği türüdür. Büyük kırmızı çiçekleriyle oldukça gösterişlidir.

#7 Orkide Çiçeği
Zarif çiçekler denilince ilk akla gelen türlerden biridir. Kendine has eşsiz çiçekleriyle en sevilen iç mekan çiçeklerindendir. Doğru bakımla uzun yıllar güzelliği sergileyebilir.

Saksı çiçeği satın almak için en güvenilir adresiniz herzamanki gibi 444Çiçek'ten en güzel ev çiçeklerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Doğayı evinize taşıyan, bulundukları her her yere ferahlık getiren Saksı Çiçekleri biribirinden şık ve keyifli aranjmanları ile sizleri bekliyor. Sevdiklerinize Saksı Çiçeği gönderin onları mutlu edin.