Çiçek

Söz / Nişan / Düğün

Filtrele
Temizle

Filtrele

Bir ömür boyu mutlu olmak için “Evet!” denilen heyecanlı anlarda 444Çiçek hep yanınızda. Çiçekler bütün güzel anlarımızda bizlere yoldaş olup, mutluluğumuza ortak olurlar. Birlikte yaşanılacak bir ömrün planlarını kurmaya başladığınız andan itibaren daima etrafımızda bir çiçek olur. Kız isteme merasimlerinin olmazsa olmazlarındandır, hep bir çiçek ve çikolata bahsi geçer.

#Söz çiçekleri

Yeni hayatınıza adım attığınız ilk gün, mutlu günlerinizin başlangıcıdır söz gecesi. Aileler tanışırken, kaynaşırken yaşanan o tatlı heyecan, kahvenin tuzu derken nasıl geçtiği bilinmez.

Söz Çiçeği Nasıl Olmalıdır?

Heyecanlanmanız çok normal ancak panik yapmanıza gerek yok. Söz ve isteme çiçeklerine dair her şeyi sizin için derledik.

#1 Çiçeği seçerken gelin adayının favori çiçeğini seçebilirsiniz. Eğer beyaz gülleri seviyorsa büyük bir beyaz gül buketi hazırlatabilir veya çeşitli çiçeklerden gösterişli bir aranjman tercih edebilirsiniz.

#2 Söz nişan çiçeği seçerken, buketlerdeki çiçek sayısının tek sayı olması önerilir. Bu sen benim için teksin anlamına gelmektedir.

#3 Çiçeğinizi, söz gününde almanız daha taze bir buketle kız evine gitmenizi sağlayacaktır. Aksi halde çiçekler boyunlarını bükebilir. Eğer saksı çiçeği tercih edecekseniz yaprakların tozunu almayı ve parlatmayı ihmal etmeyin.

#4 Çiçeğin süslemesi de en az kendisi kadar önemlidir. Yine gelinin zevkine göre tül veya hasır örgüler kullanabilirsiniz. Boncuklar, simler bazı gelinler tarafından çok sevilse de bazı gelinler fazla abartılı bulabilir. Bu sebeple gelin adayının zevkine göre bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

#Nişan çiçekleri

Nişan el çiçeği olarak elbisenize uygun olacak bir buket seçmelisiniz. Bu yalnızca renk olarak değil elbisenizin modeli ile de alakalı bir tercih. Eğer elbiseniz düz ise daha gösterişli bir çiçek tercih edebilirsiniz. Ancak elbiseniz süslü ise daha sadece çiçekler göz yormadan zarifliğinizi tamamlayacaktır. Nişan çiçeği buket tercihiniz makyajınızı, partnerinizin yaka çiçeğini ve organizasyonun rengini belirleyeceği için erken karar vermeniz gereken bir olaydır.

Nişan organizasyonlarına çiçek gönderecekseniz rengarenk gerberalardan ferforjeler tercih edebilir, çiftlere mutluluklar dileyebilirsiniz.

#Düğün çiçekleri

Düğün çiçeği seçmek çok detaylı bir iştir. Eğer canlı çiçek tercih ediyorsanız düğün mevsiminize göre bir buket bulmanız gerekir.

Ocak ayı gelin buketleri;Ranunculus, yıldız çiçeği, gerbera, aslanağzı, lisyantus, liatris, gül ve lale.

Şubat ayı gelin buketleri; Alstroemeria, kala zambağı, lilyum ve delphinium, gerbera, ortanca, hezaren çiçeği, manolya ve lisyantus.

Mart ayı gelin buketleri; Frezya, peygamber çiçeği, scabiosa (Uyuz otu), gerbera, ortanca, süsen, ranunculus, Delphinium ve lale.

Nisan ayı gelin buketleri; Ayçiçeği, aslanağzı, gül, orkide, şakayık, ranunculus, gerbera, sarı aster çiçeği ve lale.

Mayıs ayı gelin buketleri; Şakayık, lale, aslanağzı, gül, Lisyantus, pembe zambak, gerbera, frezya ve pembe dalya çiçeği.

Haziran ayı gelin buketleri; Ayçiçeği, şakayık, orkide, zambak, nergis, kala zambağı, aster çiçeği, gerbera, gül.

Temmuz ayı gelin buketleri; Zinya çiçeği, aster çiçeği, gerbera, kırmızı güller, ayçiçeği, karanfil, kasımpatı, dalya ve kılıç çiçeği.

Ağustos ayı gelin buketleri; Zinya çiçeği, aslanağzı, nergis, gerbera, sarı gül, karanfil, zambak krizantem ve ayçiçeği.

Eylül ayı gelin buketleri; Sümbül, zinya, gül , orkide, süsen, frezya, ortanca, pembe sümbül ve aslanağzı tercih ediyor.

Ekim ayı gelin buketleri; İnci çiçeği, manolya, beyaz gül, orkide, kala zambağı, karanfil, havuç çiçeği, ortanca ve beyaz aslanağzı.

Kasım ayı gelin buketleri; Delphinium, dalya, gül, matthiola, şakayık, karanfil, aster çiçeği, ortanca ve aslanağzı.

Aralık ayı gelin buketleri; Gardenya, gerbera, matthiola,yasemin, gelincik, kala zambağı, gül, disbud ve anemon.